Okuduğunuz haber
YEŞİLAY YALOVA BAŞKANI ALİ FAİK AYDIN  “YEŞİLAY 100 YAŞINDA, NİCE SAĞLIKLI NESİLLERE”
Anasayfa   /    Yalova    /    Yeşilay Yalova Başkanı Ali Faik Aydın  “Yeşilay 100 yaşında, Nice Sağlıklı Nesillere”

Yeşilay Yalova Başkanı Ali Faik Aydın  “Yeşilay 100 yaşında, Nice Sağlıklı Nesillere”

1-7 Mart tarihleri arasında “Nice Sağlıklı Nesillere” konseptiyle gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye’nin her bölgesinde etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 100. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Yalova’da da bağımlılıklara karşı farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

YALOVA      03 Mart 2020 - 00:31     423     0

Yeşilay Yalova Başkanı Ali Faik Aydın   “Yeşilay 100 yaşında, Nice Sağlıklı Nesillere”

Yeşilay Yalova Başkanı Ali Faik Aydın

 “Yeşilay 100 yaşında, Nice Sağlıklı Nesillere”

 

1-7 Mart tarihleri arasında “Nice Sağlıklı Nesillere” konseptiyle gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye’nin her bölgesinde etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 100. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Yalova’da da bağımlılıklara karşı farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

Bu yıl 100’üncü yaşını kutlayan Yeşilay, 1 – 7 Mart tarihleri arasında Yeşilay Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerde “Nice Sağlıklı Nesillere” mesajını vurgulayacak. Yeşilay Yalova Şubesi yürüyüş etkinliği ile başlayacak hafta, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek saha aktiviteleri ile kutlanacak.

 

Yeşilay’ın kuruluşundan bu yana faaliyet alanını genişleterek, toplumu zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan korumaya yönelik pek çok proje gerçekleştirdiğini belirten Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın şunları söyledi:

 

“Yeşilay olarak yıl boyunca bağımlılıklara ilişkin farkındalığı artırmak için pek çok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yeşilay Haftası’nın kutlandığı 1 – 7 Mart tarihleri arasında ise bu çalışmalarımıza yenilerini ekliyoruz. Biz 100 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden, sağlıklı nesillerin yetişmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren, bunun için bilimden, sanattan, spordan yararlanan köklü bir kurumuz. Bu yıl da Yeşilay’a gönül vermiş tüm vatandaşlarımızla birlikte hem 100’üncü yaşımızı kutlayacak; hem de ‘Nice Sağlıklı Nesillere’ diyeceğiz. Herkesi bize katılmaya ve sağlıklı nesiller hedefimizi desteklemeye çağırıyoruz.”

 

Yeşilay’ın çalışmalarının topluma ulaşmasında gönüllülerin önemli bir rolü olduğuna değinen Şube Başkanı Ali Faik Aydın, “Yeşilay olarak, bizim çalışmalarımızın bireylere ulaşmasında gönüllülerimizin yürüttüğü çalışmalar çok değerli. Ne kadar fazla insan Yeşilay’ın çalışmalarından haberdar olur ve öğrendiklerini çevresiyle paylaşırsa, bağımlılıklarla mücadelemiz o kadar güçlenir” dedi.

 

Ali Faik Aydın, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

“Yeşilay Haftası boyunca öncelikli olarak Yalova’nın mülki amirini, kurum müdürlerini ve belediye başkanını ziyaret ederek başlayacağız. Birçok okulda öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi adına Yeşilay tanıtımları gerçekleştireceğiz. Yalova merkezde yer alan alış veriş merkezlerinde stant açacak ve buradaki gönüllülerimiz ile birlikte vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunacağız. Her gün başka bir mahalle de “mahalle sohbetleri” gerçekleştireceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte harika bir konferansı organize ederek Yalovalılarla buluşturacağız. Haftanın son gününde üye ve gönüllülerimizle birlikte büyük bir farkındalık çalışmasına imza atacağız.”

 

 

Yeşilay hakkında

1920 yılında faaliyete başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra sigara, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı mücadele alanlarına dahil olmuştur.

 

Türkiye genelinde 117 Yeşilay şubesi, dünya genelinde 70 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. Yeşilay, 2013 yılında yapılan tüzük değişikliğiyle çalışma alanlarına rehabilitasyon hizmetini de eklemiştir. 2015 yılında YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) kurulmuştur. 444 79 75 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmeti vermeye başlayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi, şu an Türkiye genelinde aktif olarak 40 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile hizmet vermektedir.

 

Toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek için yaptığı çalışmalarından dolayı Yeşilay, 1934 yılından bu yana “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer almaktadır. BM Ekonomik Sosyal Konsey (ECOSOC) Özel Danışmanlık Statüsüne ve Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) “Mükemmeliyette 5 Yıldızlı Yetkinlik” belgesine sahip olan Türkiye’nin tek sivil toplum kuruluşudur.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ