Okuduğunuz haber
İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK
Anasayfa   /    Yalova    /    İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK

İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, bitirme tezlerinde Çiftlikköy’ün gelecek senaryolarının oluşturulması ve alt ve üst ölçekli planlarının bu senaryolara uygun olarak hazırlanmasını konu alacaklar.

YALOVA      22 Mart 2021 - 17:00     591     0

İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK

 

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, bitirme tezlerinde Çiftlikköy’ün gelecek senaryolarının oluşturulması ve alt ve üst ölçekli planlarının bu senaryolara uygun olarak hazırlanmasını konu alacaklar.

BAŞKAN SİLPAGAR, “İLÇEMİZİN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İTÜ öğrencilerini ağırladı. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün aldığı kararla, bölümün bitirme öğrencilerinin Çiftlikköy'ün geleceğe yönelik senaryo seçeneklerinin değerlendirileceği stratejik mekansal eylem planlarını bitirme çalışması olarak ele alacaklarını açıklayan Başkan Silpagar, “İTÜ bitirme öğrencilerimizin Çiftlikköy’ün geleceği adına olası senaryoları akademik anlamda çalışarak değerli katkılar vereceklerine inanıyorum. Proje yürütücüleri İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü hocalarından; Prof. Dr. Tüzin Baycan, Doç. Dr. Seda Kundak, Doç. Dr. Mehmet Ali Yüzer, Dr. İmge Akçakaya Waite olacak. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne de aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

GELECEK SENARYOLARI ORTAYA KONULACAK

İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü bitirme öğrencileri, 2020 - 2021 Bahar Yarıyılı Diploma Projesi için Çiftlikköy ilçesini çalışacaklar. Bitirme çalışması, Çiftlikköy ilçesinin doğal, sosyo-ekonomik ve mekansal verilerinin elde edilmesi ve bu veriler doğrultusunda hazırlanacak analiz ve sentezler yoluyla geleceğe yönelik senaryo seçenekleri oluşturulması olacak. Oluşturulacak senaryolarda ilke, strateji ve politikalar ortaya konularak, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde uygulamaya dönük stratejik mekansal plan kapsamında eylem planları hazırlanacak.

ÖĞRENCİLER TEZ İÇİN ALT VE ÜST ÖLÇEKLERDE PLANLAR HAZIRLAYACAK

Öğrenciler bitirme çalışmalarında Çiftlikköy’ün bölgedeki konum ve işlevini değerlendirerek yerinde veya dijital ortamda araştırmalar yapacaklar. Bu araştırmalardan elde edecekleri sonuçları, mevcut üst ölçekli 1/50000 Çevre Düzeni Planı ve Gelişme Senaryosu, 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli Kentsel Gelişme Planı ve 1/500 Ölçekli Kentsel Tasarım Projeleri hazırlayarak ortaya koyacaklar.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ