Okuduğunuz haber
İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ AÇILDI
Anasayfa   /    Yalova    /    İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ AÇILDI

İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ AÇILDI

Türkiye geneli şube sayısını 2017 yılında hızlı bir şekilde artıran İcmal Gençlik Derneği, 2018 yılında kaldığı yerden devam ederek bir şube de Yalova’da açtı. Yoğun katılıma sahne olan açılışa, İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, İcmal Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Erkul ve Haydar Yıldız, İcmal Gençlik Derneği Yalova Şubesi Başkanı Oğuzhan Erduran, Bağımsız Türkiye Partisi Yalova İl Başkanı Yüksek Durak, İcmal Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Tarık Yılmazlar, İcmal Gençlik Derneği Bursa Şubesi başkanı Özcan Cengiz, Köy Tv Haber Müdürü Serdar Hisar, çok sayıda İcmal Gençlik mensubu genç ve çok sayıda davetli katıldı.

YALOVA      09 Ocak 2018 - 17:26     2756     0

İCMAL GENÇLİK DERNEĞİ YALOVA ŞUBESİ AÇILDI

İcmal Gençlik Derneği Yalova Şubesi açılışı, Yalova şubesinin hayırlı olması niyetiyle yapılan duanın ardından kurdele kesilmesiyle başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İdris Balcı hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden açılışta konuşmalara geçildi.

Açılış ve teşekkür konuşması yapan İcmal Gençlik Derneği Yalova Şubesi Başkanı Oğuzhan Erduran, “Öncelikle İcmal anlayışının fikir mimarı Prof. Dr. Haydar Baş hocamıza sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. İcmal Gençlik Derneği bir çığ gibi büyüyerek günümüze kadar gelmiştir. Köklü bir geçmişe ve sağlam bir yapıya sahip olan İcmal anlayışının bugün Yalova Şubesi’ni açmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Burası gençliğin ve gençlerin yuvasıdır. Dışarıda birçok gencimiz kime ve neye hizmet ettiğini bilmediği kurumlar ve kişiler bünyesinde hareket ettiriliyor. Onlara gerçek Atatürk anlatılmıyor, onlara Ehl-i Beyt anlatılmıyor, onlara birçok hakikat anlatılmıyor. İcmal Gençlik Derneği tam da bu sebeple yani hakikatleri gençlere öğretmek amacıyla kurulmuştur.” dedi.

Prof. Dr. Haydar Baş’a ait “Gençliğe Mesaj” adlı şiir Yalova gençliğinden Ömer Çimen tarafından okundu. Ardından Yalova gençliğinden Abdulkadir Durak “İslam Dünyası’nın Duruşu ve Hüseyni Duruş” konulu bir konuşma yaptı.

Açılış davetine Kocaeli’den icabet eden Tarık Yılmazlar ve Bursa’dan icabet eden Özcan Cengiz ve Köy Tv Haber Müdürü Serdar Hisar selamlama konuşması yaptılar.

İcmal Gençlik Deneği Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Yıldız, “Yalova Şubemiz 2018 yılında açılışı yapılan ilk şubemiz oldu. Hedefimiz ve temennimiz geçtiğimiz yıl kazanmış olduğumuz ivmenin 2018 yılında artarak devam etmesidir.” dedi.

İcmal Gençlik Deneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erkul, “İcmal Gençlik Derneği şubelerimiz gençlerimizin evi gibidir. Gençlerimizi dışarıdaki tehlikelere ve fitneye karşı koruyabilmek için gençlerimizin İcmal gencik şubelerinde çokça vakit geçirmesini sağlamamız gerekmektedir. Bu manada da gençlerimizin ebeveynlerine ve büyüklerini büyük görev düşmektedir.” dedi.

İcmal Gençlik Deneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, “İcmal Gençliğinin fikir mimarı Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın her yaptığı çalışmanın birleştirici bir yönü vardır. Bu sebeple İcmal Gençliği milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak adına gençlerimiz üzerinde birleştirici bir çalışmanın eseridir. İcmal Gençliği gençlerimizin birleştirici harcıdır. Ülkemiz birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu günlerden geçiyor. Geleceğimiz dediğimiz gençlerimizi birlik ve beraberlik içinde tutmamız hepimizin üzerinde bir vebaldir. İcmal Gençlik derneği bunun bilincinde olduğu için gençliği yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir. Bunu da üzerinde bir vebal olarak görmektedir. O yüzden İcmal Gençlik Derneği’ni insan yetiştiren ve bunu amaçlayan bir mektep olarak tanımlayabiliriz.” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi Yalova İl Başkanı Yüksek Durak İcmal Gençlik Derneği Yalova Şubesi’nin açılması ile çok önemli bir adım atılmış olduğunu belirterek şunları söyledi: “Maalesef yıllardır bilerek veya bilmeyerek izlenen yanlış politikalar sonucunda gençliğimiz çürütüldü. Böyle bir gençlik üzerine ne inşa ederseniz edin temeli sağlam olmadığı için sonuç hüsran olacaktır ki öyle oldu. İcmal Gençlik Derneği bu çürümüşlüğün ortadan kaldırılması açısından çok önemlidir ve bunu başaracak kabiliyetlere de sahiptir. Çünkü İcmal Gençliği, her konuda çözüm üreten, dünyaya yön veren fikirlere sahip olan ve hayatının her anını Hak rızasını kazanmak adına yaşayan Prof. Dr. Haydar Baş Bey gibi bir önderi kendine rehber edinmiştir. Bu yüzden gençliğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyorsak bunun adresi İcmal Gençliğidir.” dedi.

Konuşmalardan sonra gençler tarafından hazırlanan “İcmal Gençliği” adlı slayt gösterisi izlendi. Ardından verilen ikramlar yenildi, toplu fotoğraf çekimi yapıldı ve açılış sona erdi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ